NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DO DIETETYKA

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DO DIETETYKA

O co mnie pytacie?

najczęściej ZADAWANE pytania

Dostaję od Was wiele pytań, postanowiłam zebrać w jedno miejsce te, które najczęściej do mnie kierujecie.

Kiedy wybrać się do dietetyka ?

Jeśli chcesz zmienić nawyki żywieniowe (np. wprowadzić więcej owoców i warzyw do swojej diety, wprowadzić regularność posiłków), zadbać o podaż wszelkich niezbędnych składników pokarmowych, witamin i mikroelementów. Gdy chcesz skutecznie się odchudzić lub zmagasz się z jednostką chorobową wymagającą specjalistycznej diety. Gdy planujesz ciąże i chcesz stworzyć idealne warunki dla rozwoju dziecka i zadbać o swój stan zdrowia.

Czy po zakończeniu diety będą sam/sama potrafiła komponować zdrowe, pełnowartościowe posiłki?

Tak. Edukacja żywieniowa to jeden z moich najważniejszych celów. Podczas trwania współpracy nauczysz się jak właściwie dobierać produkty spożywcze i komponować na ich podstawie idealnie zbilansowaną, zdrową dietę. Razem nauczymy jak świadomie korzystać z dobrodziejstw coraz bardziej rozszerzającego się rynku fitness. Dzięki przeprowadzonej edukacji przez dietetyka po zakończeniu dietoterapii sam będziesz w stanie utrzymać efekty jakie zostały wypracowane.

Jak szybko schudnąć?

Pamiętajmy, że oprócz redukcji masy ciała naszym głównym zadaniem jest zapewnienie optymalnego stanu odżywienia organizmu bo to warunkuje jego całościowe, prawidłowe działanie.  Jeśli będziesz skrupulatnie stosował się do zaleceń masa ciała sukcesywnie będzie spadać przy jednoczesnym odżywieniu całego organizmu.

Jakie badania przynieść na pierwszą wizytę?

U osób zdrowych, nie cierpiących na żadną jednostkę chorobową wykonanie badań nie jest konieczne. Jednakże rekomenduje przygotowanie (najlepiej nie starszych niż  3 miesiące) badan tj. podstawowa morfologia, badanie ogólne moczu, lipidogram, insulina i glukoza na czczo. U pacjentów z chorobami przewlekłymi konieczne jest przygotowanie wszelkich wyników badań związanych z daną jednostką chorobową, która skłoniła do wizyty u dietetyka.

Czy dieta jest droga?

Podczas wywiadu żywieniowego dokładnie wypytuje Państwa o zasoby czasowe oraz finansowe, z których chcą Państwo korzystać podczas stosowania diety. Dieta, która Państwo otrzymują w pełni dostosowana jest pod wszelkie wymagania. Koszt jadłospisu, który muszą Państwo ponieść jest całkowicie jednorazowy – gotowy jadłospis otrzymują Państwo na własność i mogą go stosować do momentu chęci zmiany lub do momentu zmiany zapotrzebowania energetycznego.

Na jaki okres czasu układana jest dieta ?

Mój gabinet jest jednym z nielicznych, w którym nie płacisz za konkretną liczbę przepisów. To od Ciebie zależy ile posiłków chcesz spożywać, czy chcesz gotować na  1 czy 2 dni, czy chcesz jeść podwieczorki czy II śniadania.  Moje jadłospisy okresowe układane są na 7 i 14  dni jednakże dokładnie słucham Twoich wymagań tak by Twoja dieta była ‘’ szyta na miarę’’ i nie sprawiała żadnych trudności. Dzięki temu unikamy marnowania jedzenia i spędzasz w kuchni tyle czasu ile chcesz. Podczas wizyty kontrolnej omówimy przeprowadzony jadłospis i wyznaczymy nowe cele.

Ile się czeka na otrzymanie diety?

Czas oczekiwanie na diety wynosi 7  dni roboczych.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Zachęcam do odwiedzenia zakładki ‘’ pierwsza wizyta’’.

Nie ma tutaj odpowiedzi

na TWOJE pytanie?

najczęściej zadawane pytania