Pierwsza wizyta

Jak wygląda pierwsza

wizyta u DIETETYKA?

 

Pierwsza wizyta w gabinecie dietetyka jest bardzo ważna, ponieważ podczas niej przeprowadzamy dokładny wywiad medyczno- żywieniowy, analizujemy stan odżywiania poprzez wykonania analizy składu ciała na profesjonalnym analizatorze oraz badania krwi.

Wspólnie zastanawiamy się jaki jest Twój cel naszej współpracy oraz jakie kroki musimy wykonać abyś mógł/mogła cieszyć się lepszym zdrowiem oraz samopoczuciem.

Uczymy się trwałej i skutecznej zmiany nawyków żywieniowych poprzez ćwiczenia i metody psychodietetyczne, które sprawiają, że nowe ‘’ zdrowsze życie’’ stanie się nie chwilową zmianą a zupełnie nowym kierunkiem, który będzie dawał Ci dużo radości.

Zaufaj mi i pozwól mi poprzez zmianę diety odmienić Twoje życie na lepsze.

R6A_5204

PIERWSZA WIZYTA TRWA 60 MINUT

dobry dietetyk bytom

Omówienie

dzienniczka ŻYWIENIOWEGO

analiza dotychczasowego stylu życia (aktywność fizyczna, sen, praca) oraz szczegółowo nawyków żywieniowych. Pozwala do na analizę przyzwyczajeń żywieniowych, wskazanie ewentualnych błędów oraz sposobów na ich korygowanie. Dzięki niemu dietetyk potrafi również oszacować stopień odżywienia i spożywania witamin i mikroelementów.

Dokładny

wywiad ŻYWIENIOWY

składający się z około 90 pytań. Składa się z szczegółowych pytań dotyczących aktywności fizycznej (ważne dla oszacowania zapotrzebowania energetycznego), sposobu odżywiania, przyjmowanych leków oraz ogólnego stylu życia jaki pacjent prowadzi. Wywiad żywieniowy składa się z pytań tj. godziny, rodzaje posiłków jakie są spożywane, podjadanie między posiłkami czy spożycie wody i innych napojów. Występują również pytania o preferencje żywieniowe tzn. pokarmy i posiłki, które pacjent widziałby chętnie w swojej diecie, a które niekoniecznie. Wszystko to ma na celu jak najlepszy dobór odpowiednio zbilansowanej, właściwej diety.

wywiad żywieniowy
dietetyk kliniczny

Omówienie

celów krótko i DŁUGOTERMINOWYCH

podczas rozmowy wspólnie ustalone zostają cele, do których skrupulatnie będziemy dążyć i analizować ich postępy podczas wizyt kontrolnych. Pacjent zapytany będzie o wcześniejsze doświadczenia związane z dietetyką oraz diety, które były przeprowadzane w przeszłości.

Omówienie

wyników BADAŃ

warto przynieść ze sobą aktualne wyniki badan, najlepiej nie starsze niż 3 miesiące. Należą do nich podstawowa morfologia, lipidogram, glukoza, badanie ogólne moczu czy testy na alergie/nietolerancje pokarmowe. Pozwala to na określenie aktualnego stanu zdrowia pacjenta i nakierować może na dalszą diagnostykę i kierunek dietoterapii, do którego należy dążyć. Daje to właściwy obraz na funkcjonowanie całego organizmu. W razie konieczności wskazane mogą zostać inne badania, które należałoby wykonać.

dietetyk chorzów
pierwsza wizyta

Szczegółowa

analiza SKŁADU CIAŁA

wykonanie pomiaru metoda bioimpendacji elektrycznej, które pozwala na określenie m.in. masy tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, zawartości wody w organizmie i podstawowej przemiany materii. Ważne jest by przed wykonaniem takiego badania nie spożywać alkoholu, nie spożywać obfitego posiłku ani wykonywać forsujących ćwiczeń fizycznych. Analizy składu ciała nie wykonuje się u dzieci, kobiet w ciąży, chorych na epilepsję a także u osób z implantami lub z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Wykonanie

pomiarów ANTROPOMETRYCZNYCH

wykonanie pomiaru wzrostu a także pomiarów obwodów ciała specjalnie dedykowaną miarką medyczną. Uzupełnianie karty pomiarów przez dietetyka jest ważne szczególnie podczas wizyt kontrolnych, ponieważ daje to jasny pogląd na efekty stosowanej dietoterapii – różnej w zależności od celu.

dietetyk dla firm

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?

Odpowiadam na WASZE pytania!