Najlepszy Dietetyk

Najlepszy Dietetyk kliniczny na Śląsku? Dietetyk jest zawodem, który ostatnimi czasy cieszy się nie małym zainteresowaniem. Wzrost zaciekawienia tą specjalizacją obserwuje się u różnych grup ludności – od osób, które od wielu lat pasjonują się tematyką zdrowego odżywiania – po osoby, które dopiero zaczynają raczkować w tymże temacie, ale czują, że niezależnie od tego czy są zainteresowani tym zawodowo czy osobiście- czują, że dietetyka to jest to ‘’ coś’’ co ich przyciąga. Jako wieloletni dietetyk z nieukrywaną radością obserwuje jak zmienia się świadomość konsumentów na temat ważności prawidłowego odżywiania i idących w parze z tym korzyści zdrowotnych. Najlepszy dietetyk więc będzie osobą niesamowicie potrzebną i ważną w hierarchii społeczeństwa.

Dlaczego warto iść do najlepszego dietetyka? Co mogę zaoferować Ci jako dietetyk kliniczny?

Jeszcze parę lat wstecz większości ludziom dietetyk kojarzyłby się tylko z odchudzaniem. Najlepszy specjalista z żywienia – byłby osobą dzięki, którym można tylko i wyłącznie schudnąć. Nie mniej jednak dzisiaj dietetyk, dietetyk kliniczny, dietetyk sportowy, pediatryczny etc. Zajmuję się także żywieniem specjalistycznych grup ludności, osób chorych i osób wymagających specjalnej diety. Do dietetyka powinna kierować nas chęć przyjrzenia się temu co jemy, jak jemy i jak możemy sprawić by to co ląduje na naszym talerzu było dla nas jak najbardziej korzystne. Kiedy iść więc do dietetyka? Wtedy kiedy chcemy by nasza dieta była jak najbardziej zdrowa i pełnowartościowa, dlatego też mogę dla Ciebie być najlepszym dietetykiem, bowiem Twoje zdrowie i samopoczucie będzie dla mnie wartością nadrzędną.

Dlaczego pacjenci nazywają mnie – najlepszym dietetykiem?

Personalnie należę do osób bardzo skromnych, zawsze czułam się lekko zawstydzona słysząc głosy podziwu  czy komplementy. Jednakże w pracy dietetyka słysząc  słowa uznania, które kierują do mnie moi pacjenci, którzy obdarzyli mnie podczas współpracy swoim zaufaniem czuję ogromną wdzięczność i satysfakcję. Dzięki temu wiem, że to co robię ma niesamowity sens i każdego dnia z radością czekam na to co przyniosą mi spotkania z Wami – pacjentami. Wiele osób przed rozpoczęciem współpracy z dietetykiem odczuwa stres, w końcu dla wielu z nich jest to zupełna nowość i jest to całkowicie normalne. Gdy jednak czas naszego spotkania kończy się- nie raz i nie dwa mam okazję słyszeć – to było niesamowite spotkanie. Widzę z jaką radością i otwartością przyjmujecie to co staram się przekazać – że Wasze zdrowie jest w naszych wspólnych rękach i ja jako Wasz najlepszy dietetyk – dołożę wszelkich starań abyście byli w pełni usatysfakcjonowani. Dzięki temu moja pozycja w wyszukiwarkach również jest wysoko.

Co wyróżnia mnie jako dietetyka?

Jeśli szukasz powodu -dlaczego warto wybrać mnie – jako osobę, której powierzysz coś niesamowicie ważnego – swoje zdrowie – pozwól, że opowiem o tym co może być ważne we współpracy z dietetykiem.

Wiedza – oczywiście także skrupulatnie uzupełniana.

Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie z dietetyki ze specjalizacją żywienie kliniczne. Z wielkim zamiłowaniem oddałam się tej specjalizacji, ponieważ wiem jak ogromne znaczenie ma dieta w chorobach i żywienie w chorobach dietozależnych. Pomimo zgromadzonego już doświadczenia zawodowego będę powtarzać – najlepszy dietetyk to wykształcony dietetyk, ponieważ niezbędne jest posiadanie obszernej wiedzy o funkcjonowaniu całego ustroju człowieka i procesów fizjologicznych, które nieustannie w nich zachodzą. Oprócz studiów ukończyłam rozmaite szkolenia naukowe jak np. żywienie w insulinooporności, żywienie w cukrzycy, żywienie dzieci, żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie. Dwukrotnie miałam przyjemność także brać udział w szkoleniu psychologicznym dla dietetyków, w końcu nie od dziś wiadomo jak dużą rolę odgrywa nasze myślenie w całym procesie zmiany – a przecież zmiana odżywiania to zmiana, która potrzebuje ogromnych ilości zasobów. Tak więc ze swojej strony jako dietetyk oferuję pracę w oparciu o rzetelną wiedzę i badania naukowe – a wszystko po to by pomoc pacjentom była jak najbardziej fachowa.

Doświadczenie

Jako dietetyk pracuje już ładnych parę lat, jednakże zamiłowanie do dietetyki i miłość do tej profesji sięga jeszcze kilkunastu lat wstecz. Pamiętam jak w podstawówce na sprawdzianie z biologii zadaniem na szóstkę było ułożenie zdrowego menu dla rodziny. Jak dziś pamiętam ten dzień i słowa Pani profesor, że nie uwierzy jak za kilkanaście lat nie będę zajmowała się żywieniem zawodowo. Tak się właśnie stało. Wiele osób zadawało mi pytanie – czy warto zostać dietetykiem. Powiem szczerze, że nigdy nie zwątpiłam w ten zawód i misję, która naprawdę jest wspaniała. W końcu jedzenie towarzyszy nam od momentu narodzin i trwa przy nas do samego końca. Warto więc dbać o to co będzie z nami zawsze i sprawiać, żeby było to dla nas jak najlepsze. W swoim gabinecie na przestrzeni lat miałam okazję współpracować z wieloma pacjentami  z różnymi jednostkami chorobowymi także żadne wyzwania nie są mi obce. Pomimo tego, że jednostki chorobowe bardzo często powtarzają się – każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście i tyle uwagi ile tylko potrzebuje.

Oprócz współprac indywidualnych posiadam w swoim doświadczeniu rozmaite praktyki zawodowe m.in. w poradni chorób metabolicznych, szpitalach, przedszkolach, restauracjach i domach opieki. Dzięki temu dietetyka jest obecna w moim życiu na wielu płaszczyznach i mogę zajmować się nią wielokierunkowo.

Otwartość i empatia

Z radością opowiadam swojej rodzinie, że pacjenci nazywają mnie często – człowiekiem złotkiem – i choć osobiście nie jestem zbyt wysoka – mam w sobie ogrom miłości do ludzi i serca, którym się dzielę. Nazywają mnie często także swoim przyjacielem bo towarzyszę pacjentom czasem w niełatwej drodze jaką jest rewolucja sposobu odżywiania. Jednak ten kto miał okazję współpracować ze mną w moim gabinecie – mógł przekonać się, że może liczyć na mnie na każdym etapie naszej współpracy. Od momentu poznania się jestem w pełni dyspozycyjna dla swoich pacjentów bo wiem jak nawet zwyczajna ludzka życzliwość pozwala przełamać pierwsze lody w gabinecie dietetyka. W mojej pracy możemy porozmawiać o wszystkim co jest dla Was ważne – w końcu Wasze samopoczucie jest tym o co musimy dbać.

Czy zajmuje się tylko pisaniem diet? Co robię jako dietetyk?

Oczywiście w głównej mierze zajmuje się układaniem dla pacjentów w pełni indywidualnych planów żywieniowych, które pozwalają na uzyskiwanie spektakularnych efektów.  Oprócz tego nie jest mi obce tworzenie zaleceń żywieniowych i poradników dla pacjentów. W swojej karierze zajmowałam się także oceną jadłospisów dla przedszkoli oraz prowadzeniem rozmaitych szkoleń dietetycznych i warsztatów żywieniowych – zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Kontakt z ludźmi w mojej pracy jest elementem nieodłącznym – ale to jest jedna z tych rzeczy za co tak bardzo ją cenię i uwielbiam.

Jako dietetyk na swoim koncie mam także liczne publikacje artykułów naukowych dla popularnych serwisów internetowych jak onet, tvn, gzie mogłam dzielić się z czytelnikami swoją wiedzą i ciekawostkami dietetycznymi, które są ‘’ na topie’’.

Jak skorzystać z mojej pomocy? Jak nawiązać współpracę z dietetykiem?

Jeśli znaleźliście Państwo ten artykuł – jestem niesamowicie szczęśliwa. Znaczy to, że interesuje Was tematyka zdrowia, zdrowego żywienia i dietetyki. Wierze, że chcecie poświęcić swoje zdrowie najlepszemu dietetykowi, dlatego ze swojej strony dołożę wszelkich starań aby nie zawieźć Waszego zaufania. Pokaże Wam, że zdrowe odżywianie może sprawiać naprawdę wiele frajdy i nowe nawyki, które razem wypracujemy zostaną z Wami na lata. Jeśli potrzebujecie pomocy dietetyka- zapraszam do kontaktu. Współpracuję jako najlepszy dietetyk w Polsce z pacjentami z wielu miast i województw w formie on-line z dużą skutecznością. Zacznijmy działać już dzisiaj razem i razem dążmy do poprawy Waszego zdrowia i samopoczucia.