Dietetyka pediatryczna

Dietetyka pediatryczna

Dla Twojego dziecka!

Dietetyka PEDIATRYCZNA

Prawidłowe żywienie dziecka jest najważniejszym czynnikiem warunkującym jego optymalny rozwój, obniża ryzyko występowania chorób także infekcyjnych oraz zmniejsza ryzyko występowania różnych chorób dietozależnych w przyszłości jak cukrzyca, otyłość, nadwaga, choroby układu krążenia.

Pierwsze 1000 dni życia dziecka to okres, w którym najintensywniej się rozwija i rośnie. By okres ten przebiegał w sposób prawidłowy ważne jest zapewnienie optymalnego stanu zdrowia poprzez właściwy sposób odżywiania. Powinien on pokrywać wszelkie potrzeby budulcowe organizmu.

dietetyka pediatryczna
dieta bytom

Nieprawidłowa dieta prowadzić może do groźnych niedoborów żywieniowych

jak ich UNIKNĄĆ?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dietetyka klinicznego specjalizującego się w żywieniu dzieci. Fachowa wiedza na temat prawidłowego żywienia w okresie wzrostu stanowi fundament świadomego żywienia. Dietetyk pediatryczny należyta uwagę poświęca :

  • Właściwemu doborowi posiłków zalecanych do spożycia podczas całego dnia.
  • Doborowi odpowiednich produktów spożywczych do konkretnych grup wiekowych.
  • Doborowi produktów spożywczych pod względem wartości energetycznej, odżywczej, zawartości witamin i mikroelementów.
  • Szacowaniu stopnia odżywienia dziecka na podstawie m.in. siatek centylowych.
  • Uwzględnianiu preferencji smakowych dziecka.

W gabinecie dietetycznym żadne wyzwania związane z pracą z rodzicami i dzieckiem nie są straszne i obce. W kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych u całej rodziny pomagają nam wszelkie dostępne doniesienia naukowe i publikacje medyczne. Wykorzystuje się każdy dotychczas zebrany element doświadczenia. Bardzo często u maluchów rozwija się neofobia żywieniowa czyli niechęć do spożywania niektórych produktów i grup produktów. Rolą dietetyka pediatrycznego jest złożona praca z rodzicami i maluchem, która pozwoli na stopniowe wprowadzanie innych produktów i prowadzenie diety dziecka tak by nie była ona w żadnym wypadku niedoborowa.

dieta bytom

Jakie działania będzie

prowadził DIETETYK PEDIATRYCZNY

  • Zwiększenie świadomości rodziców dziecka na temat roli żywienia na każdym etapie rozwoju
  • Edukacja w zakresie komponowania posiłków i jadłospisów ukierunkowana na różne grupy wiekowe
  • Promowanie zrównoważonej, zbilansowanej diety zapewniającej optymalny rozwój dziecka
  • Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz utrwalanie dobrych wzorców dietetycznych.

 

Pamiętajmy, że teraźniejszy sposób odżywiania dziecka wpłynie na stan jego organizmu w przyszłości. Począwszy od okresu niemowlęcego po okres szkolny i młodzieńczy ważne jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju młodego organizmu. Zapotrzebowanie energetyczne oraz na poszczególne składniki pokarmowe różni się w zależności od wieku w jakim dziecko się znajduje.

Zadbaj o zdrowie

swojego DZIECKA!

Prowadzę wiele młodych osób. Jeżeli poszukujesz specjalisty, który pomoże Ci zadbać o zdrowe i poprawne żywienie Twojego dziecka – zapraszam do kontaktu.

Mój gabinet znajduje się w Bytomiu, ale dojeżdżam także do pacjenta w Chorzowie, Katowicach oraz na terenie  województwa śląskiego.

dieta bytom