Dietetyka kliniczna

Dietetyka kliniczna

Co to jest?

Dietetyka kliniczna

Dietetyka kojarzona może być głównie z procesem odchudzania czy zmianami podstawowych nawyków żywieniowych. Jednakże należy pamiętać, że diety odchudzające, redukcyjne to zaledwie maleńki odłamek całej dziedziny dietetyki. To dział nauki medycznej, który łączy ze sobą zdrowe, racjonalne odżywianie (warunkujące prawidłowe działanie całego organizmu) jak i żywienie kliniczne w chorobach współistniejących i dieto-zależnych. Dietetyka opiera się na całościowym żywieniu osób zdrowych jak i chorych.

dietetyka kliniczna
dietetyk chorzów

W jakich chorobach

mogę CI POMÓC jako dietetyk

  • Dyslipidemie
  • Nieswoiste, zapalne choroby jelit
  • Nietolerancje i alergie pokarmowe
  • Choroby tarczycy
  • Choroby skórne
  • Cukrzyca i insulinopornosć
  • Choroby wątroby oraz trzustki

Pamiętajmy, że jest to jednak tylko kilka jednostek chorobowych związanych z żywieniem. W związku z narastającą plaga nadwagi i otyłości lista chorób, w których niebagatelne znaczenie ma sposób odżywiania stale rośnie.

dietetyk kliniczny chorzów

Jakiego dietetyka wybrać?

tylko dietetyk KLINICZNY

Dietetyka kojarzona może być głównie z procesem odchudzania czy zmianami podstawowych nawyków żywieniowych. Jednakże należy pamiętać, że diety odchudzające, redukcyjne to zaledwie maleńki odłamek całej dziedziny dietetyki. To dział nauki medycznej, który łączy ze sobą zdrowe, racjonalne odżywianie (warunkujące prawidłowe działanie całego organizmu) jak i żywienie kliniczne w chorobach współistniejących i dietozależnych. Dietetyka opiera się na całościowym żywieniu osób zdrowych jak i chorych.

 

Dietetyk swoje medyczne wykształcenie sukcesywnie zbiera przez wiele, wiele lat ucząc się o funkcjonowaniu każdego enzymu, każdej komórki i narządu organizmu człowieka. Jako specjalista z zakresu żywienia wie jak sprawić by Twój organizm dzięki właściwemu sposobowi odżywiania osiągał optymalny stan zdrowia i doskonałe samopoczucie.

Chętnie Ci pomogę!

dietetyk KLINICZNY w Bytomiu

Prowadzę pacjentów bardzo wymagających. Jeżeli poszukujesz specjalisty, który pomoże Ci poprawić swój komfort życia – zapraszam do kontaktu.

Mój gabinet znajduje się w Bytomiu, ale dojeżdżam także do pacjenta w Chorzowie, Katowicach oraz na terenie  województwa śląskiego.

dietetyk kliniczny