Joanna Nowacka

Dietetyk Kliniczny i Psychodietetyk
  • Doświadczenie
    6 lat
  • Specjalizacja
    Żywienie w chorobach oraz psychodietetyka

Skontaktuj się ze mną!

Doświadczenie

Dietetyka kliniczna 90%
Psychodietetyka 80%
Dietetyka sportowa 75%
Dietetyka zachowawcza 90%

KIM JESTEM?

Nazywam się Joanna Nowacka i jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem, ukończyłam studia magisterskie ze specjalizacją żywienie kliniczne w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie Merito.

 

DLACZEGO MOŻESZ MI ZAUFAĆ?

Dzięki wieloletniemu kształceniu moje porady poparte są nie tylko doświadczeniem, ale i wiedzą naukową. Nie opiera się ona  na jednej konkretnej dziedzinie, sukcesywnie bowiem podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w rozmaitych szkoleniach z zakresu skutecznych terapii dietetycznych oraz staram się na bieżąco sprawdzać doniesienia medyczne ze sprawdzonych badań naukowych.

Współpracując ze mną możesz być  pewny, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach a słowo restrykcje i zakazy nie istnieje w moim gabinecie. Wszechstronne wykształcenie pozwala mi odpowiednio zając się nie tylko aspektem klinicznym Twojej diety, ale także motywacją do wprowadzenia zmian

Moją misją jest pokazanie Ci, że aby skutecznie i trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe – nie potrzebujesz sztywnych zasad, nakazów i wykluczenia ulubionych produktów spożywczych.

Współpracując ze mną zobaczysz, że w zdrowym stylu życia jest miejsce na ulubione potrawy i przekąski przy jednoczesnej poprawie jakości życia. Pokażę Ci jak w prosty sposób możesz odzyskać kontrolę nad procesem jedzenia oraz jak łatwo dopasować wybrane zalecenia żywieniowe do Ciebie.

W mojej pracy opieram się na budowaniu zaufania do mnie, zaufania do siebie – w celu wzmacniania poczucia własnej sprawczości oraz trwałej zmianie nawyków żywieniowych.

CO MNIE WYRÓŻNIA?

Elastyczne i komfortowe podejście do diety to coś co zawsze gwarantuje sukces. Na próżno szukać u mnie gotowych diet i schematów, ponieważ w swojej pracy dążę do tego aby Twoją zmianę stylu życia dopasować do realiów życia codziennego. Podczas naszych spotkań w gabinecie razem ustalimy realny do wdrożenia plan działania, który pozwoli Ci cieszyć się lepszym zdrowiem i życiem bez konieczności porzucenia ulubionych produktów spożywczych.

Nieustanna chęć rozwoju i pogłębianie swojej wiedzy to coś co naprawdę lubię, uważam, że bycie naprawdę dobrym specjalistą obliguje mnie do poszerzenia swoich kompetencji i szukania niestandardowych rozwiązań, które pomogą mi zmienić Twoje życie na lepsze. By pomóc pacjentom jak najlepiej potrafię – stale biorę udział w specjalistycznych szkoleniach z wielu dziedzin dietetyki oraz mam za sobą już ponad 8 lat studiów wyższych.

Swoje wykształcenie zdobywałam sukcesywnie przez lata podczas studiów I oraz II stopnia oraz uczestnictwo w przeróżnych szkoleniach z zakresu dietetyki m.in. żywienie w cukrzycy, w insulino-oporności, żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie czy żywienie dzieci w okresie rozwoju. W swojej karierze duży nacisk kładę na aktywne śledzenie wszelkich nowinek i badań naukowych w zakresie zdrowego odżywiania. W codziennej praktyce zdarza mi się również współpracować z lekarzami, z których porad Państwo korzystają by wspólnie osiągać wszelkie zamierzone cele.

Prowadzę swój gabinet dietetyczny, już od kilku lat podczas, których miałam przyjemność uczestniczyć w wielu sukcesach moich pacjentów. Z przyjemnością obserwowałam jak podczas zmiany nawyków żywieniowych poprawie ulega jakość ich życia, samoocena i ich własne zadowolenie. Dodatkowo na co dzień pracuję także w przychodni pierwszego kontaktu, co pozwala mi rozumieć jak różne potrzeby żywieniowe posiadają pacjenci w każdym wieku. Podczas studiów miałam przyjemność kształcić się także w dwóch domach opieki, przedszkolu oraz restauracji. Dzięki temu moje doświadczenie nie opiera się tylko na jednej dziedzinie a pozwala mi kompleksowo zająć się wszystkimi potrzebami moich pacjentów.

Dietetyka to nie tylko moja praca, to także moja największa pasja. Miłość do tego zawodu narodziła się we mnie już w 4 klasie szkoły podstawowej! Pamiętam jak na zaliczenie sprawdzianu z biologii musieliśmy ułożyć dzień zdrowego jadłospisu, co najciekawsze pamiętam ten dzień, ponieważ dostałam za tą pracę 6! Wspominam dziś z uśmiechem słowa Pani nauczyciel, że widzi w tym ogromny potencjał. ???? I dziś 20 lat później jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem i wiem, że nie mogłam wybrać dla siebie lepszej profesji. To jest właśnie to co kocham!

Zaangażowanie i wsparcie – na każdym etapie  trwania naszej współpracy możesz liczyć na wsparcie, które jest bardzo ważne w całym procesie zmiany. Już od pierwszego spotkania, w momencie współpracy a także po jej zakończeniu będziesz mógł liczyć na moje zaangażowanie a także zwykłą, ludzką życzliwość. W swojej pracy nie oceniam ani nie krytykuję, opieram się na zbudowaniu zaufania w naszej relacji, co pomaga wypracować zupełnie nowe schematy radzenia sobie i trwale zmienić nawyki żywieniowe.