Dietetyk Sosnowiec

Bardzo dobry

DIETETYK SOSNOWIEC

Ciągle zastanawiasz się jaki jest najlepszy Dietetyk w Sosnowcu? Szukasz kogoś kto zarazi Cię zamiłowaniem do zdrowego stylu życia? Kogoś kto swoim zaangażowaniem pomoże trwale i skutecznie zmienić nawyki żywieniowe? Dziękuje, że jesteś właśnie tutaj.

Kim jestem? Jestem magistrem dietetyki z kilkuletnim stażem zawodowym. Jednak to nie lata definiują mnie jako dobry dietetyk Sosnowiec – a moi pacjenci, którzy swoją pracą pokazują mi jak kocham to co robię. Swoją dietetyczną ‘’ misję’’ zaczęłam w 2014 roku, ale z dnia na dzień moja miłość do tej profesji stale rośnie. Obserwując Was – moich pacjentów dziękuje sobie, że obrałam właśnie tą drogę, którą z pełną radością krocze po dziś dzień.

Dlaczego dietetyka?

Dietetykę wybrałam w pełni świadomie kiedy kilka lat temu borykając się z chorobą dietozależną sama szukałam dla siebie dietetyka. Teraz już wiem ile błędów żywieniowych wtedy popełniałam i jak mój sposób odżywiania wpływał na stan zdrowia. Szukając dla siebie odpowiedniej diety jak każda osoba przeżywałam gorsze chwile, podczas których żadne posiłki nie były dla mnie dobre. To właśnie nieustanne poszukiwanie dla siebie odpowiedniej diety pozwala mi tak dobrze rozumieć Was – moich pacjentów, identyfikować się z Waszymi wszelkimi obawami i wątpliwościami.

Przecież nawet dziś – mimo, iż może się tak wydawać mój sposób odżywiania nie jest na 100 % idealny. Jednakże Ci Państwo, którzy mieli mnie okazję już poznać wiedzą, że jestem ogromnym zwolennikiem zasady 80/20 ?. Mimo tego, iż pożywienie należy do jednej z najistotniejszych kwestii naszej codzienności to nie możemy zapominać, że to jedzenie jest dla nas a nie odwrotnie.

dietetyk sosnowiec

Czy to drogie?

Ile kosztuje wizyta u dietetyka ?

Być może korzystanie z usług poradni dietetycznej wydawać się może sporym wydatkiem i kojarzone jest z ciągłymi, kosztownymi wizytami. Jednak Ci Państwo, którzy mieli okazję skorzystać z moich usług wiedzą, że większość kosztów jest jednorazowych. Pierwsza wizyta – jak sama nazwa wskazuje jest jednorazowa i nie wymaga więcej powtórzenia. Jadłospis  – o ile na takowy się Państwo decydują można stosować ( jeśli nie zmieni się zapotrzebowanie energetyczne) tak długo jak mają Państwo ochotę. Zróżnicowanie posiłków we wszystkich planach odżywczych jest tak duże, że jeszcze nigdy, ale to nigdy nie usłyszałam, że moje ‘’ diety’’ są nudne. Dodatkowo jako dietetyk Sosnowiec zawsze bazuje na ogólnodostępnych produktach spożywczych, na tych sezonowych, które w swoim najlepszym okresie są najzdrowsze i najbardziej wartościowe. Jeśli mój pacjent na wizycie powie mi, że zakupy robi tylko w popularnym dyskoncie – nie ma problemu  – ułożę plan w taki sposób aby większość lub wszystkie zakupy mogły być zrobione właśnie tam.

Pierwsza wizyta u dietetyka

Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym jest tą najważniejszą. To właśnie na niej poznajemy się, jasno określamy swoje cele i sposób w jaki chcemy je zrealizować. Bardzo dokładnie słucham Państwa potrzeb, ponieważ zawsze podczas współpracy dążę do tego aby były one zrealizowane. Bardzo doceniam, że wybrali Państwo właśnie mnie jako osoba, która pomoże Wam zmienić swoje nawyki i zawsze robię wszystko aby zaowocowało to jak najlepiej. Przed pierwszą stacjonarną / on- line konsultacją wysyłam do wypełnienia dzienniczek żywieniowy, który daje mi dokładny obraz na teraźniejszy sposób odżywiania. Wiele osób może być zdziwionym faktem, że często pytam tak szczegółowo, ale często w takich szczegółach jest powiedziane najwięcej. Na podstawie zebranych informacji już podczas pierwszej wizyty jestem w stanie określić (jeśli takowe występują) błędy żywieniowe i przekazać Państwu mój pomysł na ich eliminację. Przeprowadzam także bardzo dokładny wywiad żywieniowy, który pozwala mi na dobranie odpowiedniej dietoterapii. Zawsze podkreślam, że dieta musi być ‘’ szyta na miarę’’ i zawierać takie pokarmy i składniki, które Państwo chcą i lubią. Nie znajdziecie w moich jadłospisach rzeczy, których nie lubicie i nie jesteście w stanie zjeść. W mojej praktyce nie raz miałam okazję pokazać Państwu, że nawet najbardziej ciężka dieta lecznicza może być urozmaicona i smaczna. Nie zapominajmy także o bardzo ważnym aspekcie jakim jest analiza składu ciała, która daje nam rzeczywisty obraz tego jak zbudowane jest Wasze ciało. Kompleksowa analiza składu ciała na specjalnym, medycznym analizatorze jest kluczowa w skutecznym prowadzeniu dietoterapii. Oprócz podania nam informacji o składzie ciała, pozwala nam ona na określenie indywidualnego zapotrzebowania energetycznego, do którego dobrana zostanie dieta.

Jak umówić się do dietetyka?

Sposobów na umówienie się do dietetyka w Sosnowcu jest kilka i pacjenci wybierają różny w zależności od preferencji. Wciąż jedną z najpopularniejszych metod jest umówienie się telefoniczne. Dodatkowo można umówić się w gabinecie poprzez formularz kontaktowy na stronie lub mailowo. Znaczna część pacjentów piszę do mnie bezpośrednio także poprzez wiadomość na facebooku.

Niezależnie od formy kontaktu zawsze staram się odpisywać / oddzwaniać do moich pacjentów jak szybko to możliwe. Także podczas korzystania z diety pozostajemy ze sobą w stałym kontakcie. Bardzo cenie sobie Państwa uwagi dotyczące jadłospisów, ogromnie cieszę się gdy wysyłają Państwo do mnie zdjęcia przygotowanych potraw czy jeśli chwalicie się kolejnym postępem.

Jakie badania do dietetyka?

Jeśli nie występują żadne dolegliwości zdrowotne nie ma potrzeby wykonywania badań. Jednakże jako osoba stojąca mocno za profilaktyką zawsze zachęcam do regularnego badania się. Jeśli mamy tylko chwile warto wykonać chociażby podstawową morfologię.

Podczas naszej współpracy również doceniam jeśli mimo, iż nie jest to konieczne przynoszą Państwo wyniki badań, ponieważ daje nam to zielone światło do szybkiego rozpoczynania diety. Badaniami, które zawsze warto sobie wykonać są : podstawowa morfologia, profil lipidowy, profil węglowodanowy. Zawsze z przyjemnością służę radą jeśli mieliby Państwo pytania jakie badania wykonać.

Skuteczna dieta

Warto pamiętać o tym, że odpowiednio zbilansowany sposób odżywiania warunkuje nam optymalny stan zdrowia i samopoczucia. Dietetyk Sosnowiec to dobre miejsce aby dopasować jadłospis do naszych indywidualnych preferencji. Podczas wizyt w gabinecie na bieżąco analizujemy postępy diety i w razie konieczności modyfikujemy jadłospis pod okres czasu w jakim się Państwo znajdują. Już po kilku dniach stosowania diety wiele pacjentów zauważa jak poprawił się ich nastrój i samopoczucie.

 

Jeśli szukasz dobrego dietetyka Sosnowiec zapraszam Cię do współpracy! Pod swoją opieką mam wielu pacjentów z Zagłębia, którzy z powodzeniem stosują swoje diety. Zarówno diety lecznicze jak i diety odchudzające. Zapraszam do korzystania z wizyt w gabinecie stacjonarnym w Bytomiu a także do korzystania z wizyt w formie on-line. Jeśli mogę rozwiać jakiekolwiek wątpliwości dotyczące współpracy z dietetykiem – również zapraszam do kontaktu. Przyjmuje pacjentów z Chorzowa, Bytomia, Katowic, Mysłowic i wielu miast na Śląsku.

dietetyka kliniczna

Napisz do mnie już teraz!