Co mogę dla Ciebie zrobić?

Co mogę dla Ciebie zrobić?

W czym mogę Wam pomóc

Dietetyk KLINICZNY

Dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem jestem z zawodu oraz zamiłowania i pasji. W swoim gabinecie oferuję usługi  związane z racjonalnym odżywianiem czyli planowaniem oraz przygotowywaniem posiłków dla indywidualnej osoby lub grup osób. Podczas współpracy edukuje pacjentów jak poprzez zmianę codziennej diety zapobiegać można występowaniem niektórych chorób dieto-zależnych  oraz jak leczyć je poprzez wprowadzenie nawet minimalnych zmian nawyków żywieniowych. Razem uczymy się jak skutecznie oraz trwale zmieniać nawyki żywieniowe oraz pogłębiać swoją motywację do wprowadzania zmian.

Współpraca ze mną dzięki dwóm  specjalizacjom-  dietetyka klinicznego oraz psychodietetyka pozwoli Ci nie tylko kompleksowo zając się Twoim zdrowiem, ale także oszczędzić czas i pieniądze, ponieważ wszystko co najlepsze dla Ciebie – znajdziesz w jednym miejscu.

Najczęściej współpracuje z pacjentami z :

 • Nadwagą i otyłością,
 • Nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami metabolizmu lipoprotein (hipercholesteroliemię),
 • Zaburzeniami metabolizmu glukozy (cukrzyca, insulinooporność),
 • Chorobami tarczycy
 • Chorobami układu pokarmowego (np. refluks)
 • Z kobietami w okresie ciąży i laktacji a także przygotowującymi swój organizm do ciąży
 • Chorobami autoimmunologicznymi
 • Pacjentami wymagającymi specjalistycznej, eliminacyjnej diety
 • Z osobami pragnącymi zoptymalizować swój sposób odżywiania
 • Z osobami, które potrzebują wsparcia i motywacji w procesie zmiany nawyków żywieniowych.

Nawet jeśli powyższe choroby nie dotyczą Ciebie/ zmagasz się z inną trudnością – napisz. Razem znajdziemy rozwiązanie Twojej sytuacji i odmienimy Twoje życie na lepsze.

Świadomość

prawidłowego ŻYWIENIA

Dodatkowo uczę pacjentów jak świadomie dokonywać zakupów produktów żywnościowych, które są polecane, a które znacznie mniej, które są skarbnicą niezbędnych witamin i mikroelementów i jak należy je przechowywać by zachować ich pełne wartości odżywcze. Dzięki wdrożeniu odpowiedniego sposobu odżywiania wpływamy na procesy fizjologiczne oraz metaboliczne całego organizmu. Pozwala nam to na łagodzenie wielu objawów chorobowych a także poprawia ogólny dobrostan co jest szczególnie ważne np. u młodzieży w okresie wzrostu, kobiet ciężarnych czy sportowców. Pomagam poprawiać komfort życia pacjentów z takimi chorobami jak :

dietetyk chorzów
 • Cukrzyca
 • Choroby układu krążenia
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Alergie i nietolerancje pokarmowe
 • Nieswoiste choroby jelit
 • Zaburzenia płodności
 • Problemy skórne
dietetyk kliniczny

Szczegółowa

ocena stanu ODŻYWIENIA

Podczas pracy z pacjentem dokonuje także szczegółowej oceny stanu odżywienia co jest szalenie ważne w przypadku osób starszych, wyniszczonych, cierpiących na choroby onkologiczne czy rekonwalescentów. Dzięki temu wiem jak powinien przebiegać proces odżywienia pacjenta i powrót do jego pełnej sprawności. Dietetyka kliniczna daje nam również szansę na karmienie drogą do-jelitową oraz pozajelitową u pacjentów, u których nie ma możliwości wyboru drogi karmienia naturalnego. Znajomość czynności metabolicznych pozwala mi na wysycenie takiej diety w odpowiednie witaminy i mikroelementy. Podczas wywiadu żywieniowego określam dotychczasowy sposób odżywiania i surowce, z których pacjenci korzystają, ponieważ znajomość biochemii pozwala mi na oszacowanie ewentualnego ryzyka interakcji leków  i suplementów diety z żywnością.

Nie każdy dietetyk potrafi

prawidłowe ŻYWIENIE

Jako doświadczony dietetyk wiem jaką rolę socjologiczną i społeczną odgrywa żywienie w dzisiejszych czasach, dlatego też w swojej praktyce niejednokrotnie korzystam z zagadnień z zakresu psycho-dietetyki. Do każdego pacjenta podchodzę z dozą zrozumienia i zaufania gdyż rozumiem, że jedzenie stanowi nieodłączny element życia każdego człowieka na każdym jego etapie.

Interdyscyplinarne podejście do dietetyki pozwala mi na budowanie trwałych i wartościowych relacji z moimi pacjentami, z którymi świętujemy wspólnie każdy najmniejszy sukces, który przeradza się następnie w wielkie zwycięstwo. Wierzę, że to właśnie wzajemne zaufanie i praca pozwalają na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

dietetyk_nowacka