Dietetyk Czeladź – zadbaj o zdrowie

Dietetyk Czeladź – zadbaj o zdrowie

Dietetyk Czeladź – Twój sposób odżywiania jest dla Ciebie priorytetem? Chciałbyś skutecznie i trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe? Zadbać o to co i w jaki sposób ląduje na Twoim talerzu? Miło mi, że jesteś właśnie tutaj. Jeśli szukasz kto jest dobry dietetyk w Czeladzi to trafiłeś bardzo dobrze. Jestem magistrem dietetyki, ale zawsze we współpracy z pacjentami podkreślam, że wykształcenie to oczywiście bardzo ważny aspekt, ale to co mnie przede wszystkim definiuje – to wciąż rosnąca pasja do tego zawodu.

Dobry dietetyk w Czeladzi

Pewnie nie raz zastanawiałeś się jaki dietetyk jest najlepszy. Tutaj odpowiedź wciąż będzie podobna. Dobry dietetyk Czeladź to osoba, z którą nawiążesz nić współpracy. To osoba, która zarazy Cię ‘’bakcylem’’ do zdrowego odżywiania i pokochasz go niemalże tak mocno jak on sam. To co wyróżnia mnie – jako Dietetyka Czeladź  – jest jak wcześniej wspomniałam ogromna pasja do tego zawodu. Uzyskanie tytułu zawodowego dietetyka do dopiero początek – skuteczne pomaganie wam – swoim pacjentom musi opierać się na nieustannym zagłębianiu swojej wiedzy i mocnym zaangażowaniu. Nauka to coś co pozwala Wam pomóc pod kątem medycznym, a pasja to coś co pozwala mi i Wam wytrwać w tych nawykach. W swoim długoletnim doświadczeniu zawodowym nie raz miałam okazje przekonać się, że nawet najbardziej eliminacyjna dieta, w danej jednostce chorobowej może być przyjemna, łatwa i przede wszystkim skuteczna.

Czy dietetyk to tylko odchudzanie?

Wielu pacjentom i zainteresowanym osobom tematyką zdrowego odżywiania dietetyk kliniczny kojarzyć może się tylko z odchudzaniem. To bardzo mylne stwierdzenie gdyż dietetyk kliniczny Czeladź to osoba, która nie tylko wspiera swoich pacjentów w procesie odchudzanie, ale przede wszystkim specjalista, który zajmuje się żywieniem osób przewlekle chorych. W jakich chorobach może pomóc dietetyk? Cukrzyca, dyslipidemię, alergie pokarmowe, wszelkiego rodzaju diety eliminacyjne – np. dieta bezglutenowa, choroba Hashimoto, insulinooporność, dna moczanowa – jednostki chorobowe, które wymagają specjalistycznej diety są różne. Warto jednak pamiętać o tym, że żywienie jest wręcz podstawą naszego życia i uświadomić sobie na jak wiele czynników wywiera wpływ. Dodatkowo odpowiednio dobrany sposób żywienia w danej chorobie uniknąć pozwala jej przykrych konsekwencji i znacznie zmniejsza dolegliwości zdrowotne.

Dobry dietetyk dla dzieci i dorosłych

Pamiętajmy również o tym, że dietetyk nie pomaga tylko osobom dorosłym lecz także sportowcom i dzieciom. Jeśli zastanawiasz się jaki jest dobry dietetyk pediatryczny w Czeladzi – to cieszę się, że jesteś właśnie tutaj. Pod swoją opieką mam także dzieci, zarówno te młodsze jak i te starsze. Tylko pamiętajmy o tym, że sukces tutaj zależy także od rodziców. Jednakże ze swojego doświadczenia muszę przyznać, że taka współpraca sprawdza się wyjątkowo dobrze. Rodzice dzieci, którzy potrzebują opieki dietetyka zawsze są chętni do zmian i poprawy nawyków żywieniowych.

Czy dietetyk to suplementy diety?

Obawiasz się, że dietetyk zaleci Ci kupno drogich suplementów diety, które zrujnują Twój budżet? Nie musisz. W swojej pracy powtarzam pacjentom, że kluczem do dbania o swoją dietę zawsze był i będzie zbilansowany, zdrowy sposób odżywiania. W swojej praktyce u osób zdrowych, nie wymagających innych suplementów diety jedynie co polecam to branie witaminy D. Oczywiście jeśli moi pacjenci czują potrzebę i wyrażają chęć brania suplementów diety – z przyjemnością wskażę te, które uważam za wartościowe. Równie z dużą przyjemnością zawsze odpowiem na pytania, które do mnie pacjenci kierują. Czy to w zakresie diety czy to w zakresie dietoterapii. Dietetyk Czeladź po ukończonych studiach kierunkowych, na których miał okazje zapoznać się z przedmiotem zwanym – farmakoterapia będzie posiadał dostateczną wiedzę aby zaproponować wskazane suplementy.

Niedrogi dietetyk w Czeladzi

Samo korzystanie z usług dietetyka może być obarczone obawą o to czy zrujnuje to nasz domowy budżet. Wydawać się może, że dietetyk jest bardzo kosztownym wydatkiem. Oczywiście, że tak nie jest. To pacjent decyduje o rodzaju usługi, z którego chce skorzystać. Mimo tego, że dietetyk w   Czeladzi kojarzyć może się tylko z planami dietetycznymi to warto pamiętać o tym, że wachlarz usług jest zdecydowanie szerszy. W swojej ofercie posiadam oczywiście plany żywieniowe – zarówno te 7 jak i 14 dniowe, ale w moim gabinecie pacjenci mogą skorzystać z takich usług, poradnictwo żywieniowe, edukacja żywieniowa, szkolenia dla firm oraz grup a także zakupy z dietetykiem. Oczywiście nie jest to ściśle narzucony zakres usług – jeśli zastanawiasz się i wiesz w czym dokładnie może pomóc Ci dietetyk kliniczny w Czeladzi – zadzwoń i zapytaj. Z przyjemnością zawsze rozmawiam ze swoimi pacjentami i staram się pomagać w każdym przypadku, w którym potrafię. Żadne wyzwania nie są mi obce bo wiem, że dzisiejsza dietetyka to nie tylko samo odżywianie się bo jej obszary są naprawdę rozległe i stale się rozwijają.

Szukasz dobrego Dietetyka w Czeladzi? Zapraszam do kontaktu. Wielu pacjentów z Czeladzi z przyjemnością korzysta z wizyt w gabinecie stacjonarnym w Bytomiu, ale także wielu korzysta z wizyt w formie on-line, które cieszą się teraz dużą popularnością. Przeprowadzamy kompleksową wizytę w dogodny dla obydwu stron sposób. Zawsze wybieramy jeden z dostępnych komunikatorów internetowych i ustalamy taką datę by była najlepsza.

Jeśli chodzi o wizyty w gabinecie w Bytomiu  – możesz być spokojny. Wizyty odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Zapraszam do kontaktu.