Dietetyk Chorzów – najlepszy dietetyk kliniczny!

Dietetyk Chorzów – najlepszy dietetyk kliniczny!

DIETETYK CHORZÓW – By zmienić skutecznie swoje nawyki żywieniowe często niewystarczającym jest porzucenie słonych przekąsek czy słodyczy. Często problem z odżywianiem nie koniecznie wiąże się ze zbyt częstym sięganiem po żywność przetworzoną, dlatego też wtedy warto jest skorzystać z pomocy dobrego dietetyka w Chorzowie. Skuteczność odżywiania, które wprowadzisz w dużej mierze zależeć będzie od poznania funkcjonowania swojego organizmu na dzień dzisiejszy i jego zapotrzebowania, dlatego też warto skorzystać z fachowej pomocy.

KIM JEST DOBRY DIETETYK W CHORZOWIE?

Ciągle zastanawiasz jak się jak skutecznie schudnąć bez efektu jo-jo? Jak jeść więcej owoców i warzyw? Zachorowałeś na chorobę dietozależną i ciągle myli Cię nadmiar informacji w Internecie? W takim wypadku warto zastanowić się jaki będzie dobry dietetyk w Chorzowie. Dietetyk, który przeanalizuje Twoje wyniki badań i dobierze do nich odpowiednią dietę. Dobra dieta w Chorzowie dostarczy Ci wszelkich niezbędnych dla Ciebie składników pokarmowych i jednocześnie oszczędzi zmieniony chorobowo narząd czy układ. Polecany dietetyk w Chorzowie na podstawie przeprowadzonej analizy składu ciała wytłumaczy Ci jak zbudowane jest Twoje ciało i jeśli poniektóre elementy będą wymagały poprawy wskaże Ci sposób w jaki to osiągniecie.

DIETETYK W CHOROBACH CHORZÓW

Dietetyk powszechnie kojarzyć się może z procesem odchudzanie i tak też oczywiście jest. Dobry dietetyk w Chorzowie z użyciem nieuciążliwej, zdrowej i zbilansowanej diety jest w stanie doprowadzić Cię do celu jakim jest szczupła, nowa sylwetka. Jednakże dietetyk kliniczny, który posiada szeroką wiedzę w żywieniu klinicznym będzie doskonale znał się w  żywieniu wymagającym specjalistycznej diety. W jakich chorobach pomóc może dietetyk?

 • Choroby metaboliczne np. cukrzyca, insulinoopornośc, hiperinsulinemia.
 • Choroby tarczycy np. choroba Hashimoto, niedoczynność oraz nadczynność tarczycy.
 • Nieswoiste zapalne choroby jelit np. Sibo, Choroba Leśniewskiego- Crohna.
 • Nietolerancje i alergie pokarmowe np. alergia na białka mleka krowiego, nietolerancja laktozy.
 • Celiakia i nietolerancja  glutenu.
 • Choroby miąższu wątroby.
 • Choroby nerek.
 • Choroby układu krążenia np. nadciśnienie, miażdzyca.
 • Dna moczanowa i hiperurykemia.
 • Choroby nowotworowe.
 • Wyniszczenie.

I wiele wiele innych. Wiele chorób wymaga specjalistycznej diety, ponieważ pozwala to na szybciej przebiegający proces rekowalescencji i szybszy powrót do zdrowia. Wiele chorób wymaga także eliminacji poszczególnych pokarmów lub grup pokarmów lub dostosowywania strawności diety. Należy także pamiętać o możliwej interakcji diety z lekami, dlatego też na pierwszej wizycie warto poinformować swojego dietetyka o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach diety.

NIEDROGI DIETETYK W CHORZOWIE

Wielu pacjentów obawia się, że skorzystanie z pomocy dietetyka będzie kosztowne. Nic bardziej mylnego, ponieważ warto przypomnieć tutaj, że koszt pierwszej wizyty z darmową analizą składu ciała i jadłospis okresowy to koszty JEDNORAZOWE. Podczas trwania całej wizyty dietetyk jest do Twojej dyspozycji i skupiony jest wyłącznie na Tobie dzięki temu możesz w pełni korzystać z  jego usług. Rzetelny i skuteczny dietetyk w Chorzowie nie pozostawi Cię z wątpliwościami i rozwieje wszelkie Twoje obawy. Podczas przeprowadzania wywiadu żywieniowego dietetyk weźmie pod uwagę jakie produkty chętnie widziałbyś w swojej diecie. Skuteczna, dobra i zbilansowana dieta opiera się na tanich, sezonowych i najzdrowszych produktach spożywczych dostępnych lokalnie. Czy dietetyk daje listę zakupów – wielu pacjentów pyta. Gdzie robić zakupy dietetyczne w Chorzowie? Na pierwszej wizycie zawsze opowiadam Państwu, że mogę przygotować jadłospis w taki sposób by większość produktów dostępna była w dyskoncie czy supermarkecie. Jako Twój sprawdzony dietetyk Chorzów przygotowywuje jadłospis wraz z załączoną listą zakupów podzieloną na kategorie. Znajdują się w niej produkty takie jak produkty zbożowe, nabiał i mięso, jaja, warzywa, owoce, napoje i inne. Wszystko opisane jest w sposób czytelny i zrozumiały. Przygotowana przeze mnie lista zakupów całkowicie eliminuję zagrożenie związane z niewiedzą jak robić zakupy i jak unikać marnowania żywności.

JAK PRZYGOTOWAC SIĘ DO WIZYTY U DIETETYKA W CHORZOWIE?

Dla wielu pacjentów to będzie pierwszy raz gdy skorzystają z porady dietetyka. Może wiązać się do ze stresem i niepewnością jak owa wizyta będzie przebiegać? Czy wizyta u dietetyka jest bolesna? Ile trwa wizyta u dietetyka? Czy dietetyk przestrzega wszystkich zasad reżimu sanitarnego? Jeśli jeszcze inne pytania nurtują Państwa – zapraszam do kontaktu telefonicznego. Z przyjemnością odpowiadam na wszelkie pytania. Tutaj odpowiem, że absolutnie wizyta nie jest bolesna, przestrzegam wszelkich zasad higieny i wizyta trwa zazwyczaj 1 -1.5h. Przygotowując się do wizyty u dobry dietetyk warto przygotować sobie listę leków i suplementów, które przyjmujemy, wypełnić szczegółowo dzienniczek żywieniowy, który wcześniej wysyłam i zastanowić się nad produktami, których nie lubimy i nie chcemy w swojej diecie. Zawsze powtarzam swoim pacjentom, że dieta musi być przyjemna i nie może sprawiać żadnych trudności. W miarę możliwości musi zawierać pokarmy, które lubimy i spożywamy z dużą przyjemnością. Podczas pracy ze swoimi pacjentami ku ich zdziwieniu nie raz miałam okazję pokazać, że nawet dieta lecznicza może być smaczna i przyjemna.

JAK UMÓWIĆ SIĘ DO DIETETYKA W CHORZOWIE?

Pacjenci często rezygnują z korzystania z usług dietetyka w mieście Chorzów ze względu na to, iż nie wiedzą w jaki sposób to zrobić. Szczególnie w okresie trwania pandemii i zawieszonych rejestracji telefonicznych w przychodni. Jako dobry Dietetyk Chorzów przyjmuje swoich pacjentów stacjonarnie w swoim gabinecie w Bytomiu – kilka minut z Chorzowa lecz także spotykam się z pacjentami w formie on-line oraz na wizytach domowych. Jeśli chcą Państwo skorzystać z moich usług – dobrego dietetyka w Chorzowie  – zachęcam do umawiania się na wizyty poprzez formularz kontaktowy on-line na mojej stronie, poprzez wiadomość e-mail a także telefonicznie oraz za pośrednictwem fanpage.

Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy dietetyk w Chorzowie? Szukasz, który to dobry dietetyk kliniczny w Chorzowie? Szukasz, która to tania dieta w Chorzowie? Zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania dotyczące ewentualnej współpracy oraz służę poradą jakie badania zrobić przed wizytą u dietetyka.